ST32EH205
Nidec Components Corporation
型号:
ST32EH205
描述:
TRIMMER 2M OHM 0.125W GW SIDE
用户指南
Termination Style Gull Wing
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension Rectangular - 0.142" x 0.138" Face (3.60mm x 3.50mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Resistance 2 MOhms
Series ST-32
Power (Watts) 0.125W, 1/8W