ST68-100T2MI
Vishay Sprague
型号:
ST68-100T2MI
描述:
CAP TANT 68UF 20% 100V AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code T2
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100 V
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.641" L (7.92mm x 16.28mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.1Ohm
Series SuperTan®, ST
Type Hermetically Sealed
Package / Case Axial, Can
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 68 µF