ST80X-18S(50)
Hirose Electric Co Ltd
型号:
ST80X-18S(50)
描述:
CONN HEADER SMD 18POS 1MM
用户指南
Insulation Height 0.378" (9.60mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating 100V
Current Rating (Amps) 0.5A
Contact Finish Thickness - Mating 30.0µin (0.76µm)
Contact Type Non-Gendered
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Obsolete
Connector Type Plug, Cradle
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Contact Material Copper Alloy
Style Board to Cable/Wire
Features Board Guide, Mounting Flange, Shielded
Pitch - Mating 0.039" (1.00mm)
Contact Length - Mating -
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -30°C ~ 80°C