STB12NM50FDT4
STMicroelectronics
型号:
STB12NM50FDT4
封装:
D2PAK
描述:
MOSFET N-CH 500V 12A D2PAK
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1000 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 12 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Rds On (Max) @ Id, Vgs 400mOhm @ 6A, 10V
Product Status Obsolete
Vgs(th) (Max) @ Id 5V @ 250µA
Supplier Device Package D2PAK
Drain to Source Voltage (Vdss) 500 V
Power Dissipation (Max) 160W (Tc)
Series FDmesh™
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 12A (Tc)
Mfr STMicroelectronics
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V