STB30N80K5
STMicroelectronics
型号:
STB30N80K5
封装:
D²PAK (TO-263)
描述:
MOSFET N-CHANNEL 800V 24A D2PAK
库存 : 876
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1530 pF @ 100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 43 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Rds On (Max) @ Id, Vgs 180mOhm @ 12A, 10V
Product Status Active
Vgs(th) (Max) @ Id 5V @ 100µA
Supplier Device Package D²PAK (TO-263)
Drain to Source Voltage (Vdss) 800 V
Power Dissipation (Max) 250W (Tc)
Series MDmesh™ K5
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 24A (Tc)
Mfr STMicroelectronics
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V