STMicroelectronics
型号:
STD13003T4
封装:
DPAK
批次:
-
描述:
TRANS NPN 400V 1.5A DPAK
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.8645
$0.8645
10
$0.76
$7.6
100
$0.582635
$58.2635
500
$0.460598
$230.299
1000
$0.368486
$368.486
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | - |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 1.5 A |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 3V @ 500mA, 1.5A |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 400 V |
| Supplier Device Package | DPAK |
| Series | - |
| Transistor Type | NPN |
| Package / Case | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |
| Power - Max | 20 W |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Current - Collector Cutoff (Max) | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 5 @ 1A, 2V |
| Base Product Number | STD13003 |