STE30NK90Z
STMicroelectronics
型号:
STE30NK90Z
封装:
ISOTOP®
描述:
MOSFET N-CH 900V 28A ISOTOP
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 12000 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 490 nC @ 10 V
Mounting Type Chassis Mount
Rds On (Max) @ Id, Vgs 260mOhm @ 14A, 10V
Product Status Obsolete
Vgs(th) (Max) @ Id 4.5V @ 150µA
Supplier Device Package ISOTOP®
Drain to Source Voltage (Vdss) 900 V
Power Dissipation (Max) 500W (Tc)
Series SuperMESH™
Package / Case ISOTOP
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 28A (Tc)
Mfr STMicroelectronics
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V