STMicroelectronics
型号:
STEVAL-ISV004V2
封装:
-
批次:
-
描述:
BOARD 100W CONV SPV1020 36SSOP
购买数量:
递送:

付款:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Main Purpose | DC/DC, Step Up |
| Current - Output | 4A |
| Product Status | Obsolete |
| Series | - |
| Regulator Topology | Boost |
| Frequency - Switching | 100kHz |
| Supplied Contents | Board(s) |
| Board Type | Fully Populated |
| Voltage - Output | 40V |
| Outputs and Type | 1, Non-Isolated |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Utilized IC / Part | SPV1020 |
| Package | Bulk |
| Voltage - Input | 6.5V ~ 40V |