STF25NM60N
STMicroelectronics
型号:
STF25NM60N
封装:
TO-220FP
描述:
MOSFET N-CH 600V 21A TO220FP
用户指南
Operating Temperature 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2400 pF @ 50 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 84 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Rds On (Max) @ Id, Vgs 160mOhm @ 10.5A, 10V
Product Status Obsolete
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Supplier Device Package TO-220FP
Drain to Source Voltage (Vdss) 600 V
Power Dissipation (Max) 40W (Tc)
Series MDmesh™ II
Package / Case TO-220-3 Full Pack
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 21A (Tc)
Mfr STMicroelectronics
Vgs (Max) ±25V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V