首页 / 单 IGBT / STGP10NB37LZ
minImg
STGP10NB37LZ
STMicroelectronics
型号:
STGP10NB37LZ
封装:
TO-220
描述:
IGBT 440V 20A 125W TO220
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)
Input Type Standard
Test Condition 328V, 10A, 1kOhm, 5V
Switching Energy 2.4mJ (on), 5mJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 20 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 440 V
Td (on/off) @ 25°C 1.3µs/8µs
Supplier Device Package TO-220
Current - Collector Pulsed (Icm) 40 A
Series PowerMESH™
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 1.8V @ 4.5V, 10A
Package / Case TO-220-3
Gate Charge 28 nC
Power - Max 125 W