首页 / 单 IGBT / STGW30NC60KD
minImg
STGW30NC60KD
STMicroelectronics
型号:
STGW30NC60KD
封装:
TO-247-3
描述:
IGBT 600V 60A 200W TO247
库存 : 571
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Input Type Standard
Test Condition 480V, 20A, 10Ohm, 15V
Reverse Recovery Time (trr) 40 ns
Switching Energy 350µJ (on), 435µJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 60 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600 V
Td (on/off) @ 25°C 29ns/120ns
Supplier Device Package TO-247-3
Current - Collector Pulsed (Icm) 125 A
Series PowerMESH™
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.7V @ 15V, 20A
Package / Case TO-247-3
Gate Charge 96 nC
Power - Max 200 W