首页 / 单 IGBT / STGWA30HP65FB2
minImg
STGWA30HP65FB2
STMicroelectronics
型号:
STGWA30HP65FB2
封装:
TO-247 Long Leads
描述:
TRENCH GATE FIELD-STOP 650 V, 30
库存 : 4
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Input Type Standard
Test Condition 400V, 30A, 6.8Ohm, 15V
Reverse Recovery Time (trr) 140 ns
Switching Energy -
Current - Collector (Ic) (Max) 50 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 650 V
Td (on/off) @ 25°C -/71ns
Supplier Device Package TO-247 Long Leads
Current - Collector Pulsed (Icm) 90 A
Series HB2
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.1V @ 15V, 30A
Package / Case TO-247-3
Gate Charge 90 nC
Power - Max 167 W