STL92N10F7AG
STMicroelectronics
型号:
STL92N10F7AG
封装:
PowerFlat™ (5x6)
描述:
MOSFET N-CH 100V 16A POWERFLAT
库存 : 3000
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 3100 pF @ 50 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 45 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Rds On (Max) @ Id, Vgs 9.5Ohm @ 8A, 10V
Product Status Active
Vgs(th) (Max) @ Id 4.5V @ 250µA
Supplier Device Package PowerFlat™ (5x6)
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Power Dissipation (Max) 5W (Ta), 100W (Tc)
Series Automotive, AEC-Q101, STripFET™
Package / Case 8-PowerVDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 16A (Tc)
Mfr STMicroelectronics
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V