STMicroelectronics
型号:
STM32F446ZEH6
封装:
144-UFBGA (7x7)
批次:
-
描述:
IC MCU 32BIT 512KB FLSH 144UFBGA
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$11.704
$11.704
10
$10.5716
$105.716
25
$10.07988
$251.997
80
$8.752236
$700.17888
416
$8.35886
$3477.28576
832
$7.621318
$6340.936576
1248
$7.024252
$8766.266496
请发送询价,我们将立即回复。

| Core Processor | ARM® Cortex®-M4 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Speed | 180MHz |
| Program Memory Type | FLASH |
| RAM Size | 128K x 8 |
| Number of I/O | 114 |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, DMA, I²S, LVD, POR, PWM, WDT |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Oscillator Type | Internal |
| Supplier Device Package | 144-UFBGA (7x7) |
| EEPROM Size | - |
| Series | STM32F4 |
| Package / Case | 144-UFBGA |
| Core Size | 32-Bit Single-Core |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Connectivity | CANbus, EBI/EMI, I²C, IrDA, LINbus, SAI, SD, SPDIF-Rx, SPI, UART/USART, USB, USB OTG |
| Program Memory Size | 512KB (512K x 8) |
| Package | Tray |
| Data Converters | A/D 24x12b; D/A 2x12b |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.7V ~ 3.6V |
| Base Product Number | STM32F446 |