STM32L010C6T6
STMicroelectronics
型号:
STM32L010C6T6
封装:
48-LQFP (7x7)
描述:
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 48LQFP
库存 : 30213
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Core Processor ARM® Cortex®-M0+
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Speed 32MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 8K x 8
Number of I/O 38
Peripherals Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 48-LQFP (7x7)
EEPROM Size 256 x 8
Series STM32L0
Package / Case 48-LQFP
Core Size 32-Bit Single-Core
Mfr STMicroelectronics
Connectivity I²C, IrDA, SPI, UART/USART
Program Memory Size 32KB (32K x 8)
Package Tray
Data Converters A/D 10x12b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 3.6V