STMicroelectronics
型号:
STM32L011F4U3TR
封装:
20-UFQFPN (3x3)
批次:
-
描述:
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 20UFQFPN
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$2.8595
$2.8595
10
$2.56785
$25.6785
25
$2.42782
$60.6955
100
$2.10406
$210.406
250
$1.99614
$499.035
500
$1.791149
$895.5745
1000
$1.526888
$1526.888
请发送询价,我们将立即回复。

| Core Processor | ARM® Cortex®-M0+ |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Speed | 32MHz |
| Program Memory Type | FLASH |
| RAM Size | 2K x 8 |
| Number of I/O | 16 |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Oscillator Type | Internal |
| Supplier Device Package | 20-UFQFPN (3x3) |
| EEPROM Size | 512 x 8 |
| Series | STM32L0 |
| Package / Case | 20-UFQFN |
| Core Size | 32-Bit Single-Core |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Connectivity | I²C, IrDA, SPI, UART/USART |
| Program Memory Size | 16KB (16K x 8) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Data Converters | A/D 7x12b |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.65V ~ 3.6V |
| Base Product Number | STM32L011 |