STM32L051K8U7
STMicroelectronics
型号:
STM32L051K8U7
封装:
32-UFQFPN (5x5)
描述:
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 32UFQFPN
用户指南
Core Processor ARM® Cortex®-M0+
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA)
Speed 32MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 8K x 8
Number of I/O 27
Peripherals Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 32-UFQFPN (5x5)
EEPROM Size 2K x 8
Series STM32L0
Package / Case 32-UFQFN Exposed Pad
Core Size 32-Bit Single-Core
Mfr STMicroelectronics
Connectivity I²C, IrDA, SPI, UART/USART
Program Memory Size 64KB (64K x 8)
Package Tray
Data Converters A/D 10x12b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.65V ~ 3.6V