STMicroelectronics
型号:
STM32L151C6U6
封装:
48-UFQFPN (7x7)
批次:
-
描述:
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 48UFQFPN
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$6.2225
$6.2225
10
$5.58695
$55.8695
25
$5.282
$132.05
80
$4.577698
$366.21584
260
$4.342925
$1129.1605
520
$3.896881
$2026.37812
1040
$3.32196
$3454.8384
请发送询价,我们将立即回复。

| Core Processor | ARM® Cortex®-M3 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Speed | 32MHz |
| Program Memory Type | FLASH |
| RAM Size | 10K x 8 |
| Number of I/O | 37 |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, Cap Sense, DMA, I²S, POR, PWM, WDT |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Not For New Designs |
| Oscillator Type | Internal |
| Supplier Device Package | 48-UFQFPN (7x7) |
| EEPROM Size | 4K x 8 |
| Series | STM32L1 |
| Package / Case | 48-UFQFN Exposed Pad |
| Core Size | 32-Bit Single-Core |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Connectivity | I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART, USB |
| Program Memory Size | 32KB (32K x 8) |
| Package | Tray |
| Data Converters | A/D 16x12b; D/A 2x12b |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.8V ~ 3.6V |
| Base Product Number | STM32L151 |