首页 / 微控制器 / STM32L151CCU6TR
minImg
STM32L151CCU6TR
STMicroelectronics
型号:
STM32L151CCU6TR
封装:
48-UFQFPN (7x7)
描述:
IC MCU 32BIT 256KB FLSH 48UFQFPN
库存 : 2494
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Core Processor ARM® Cortex®-M3
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Speed 32MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 32K x 8
Number of I/O 37
Peripherals Brown-out Detect/Reset, Cap Sense, DMA, I²S, POR, PWM, WDT
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 48-UFQFPN (7x7)
EEPROM Size 8K x 8
Series STM32L1
Package / Case 48-UFQFN Exposed Pad
Core Size 32-Bit Single-Core
Mfr STMicroelectronics
Connectivity I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART, USB
Program Memory Size 256KB (256K x 8)
Package Tape & Reel (TR)
Data Converters A/D 14x12b; D/A 2x12b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 3.6V