Eaton - Electronics Division
型号:
STN101050B101
封装:
DFN1006-2L
批次:
-
描述:
TVS DIODE 5VWM 13VC DFN1006-2L
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.3705
$0.3705
10
$0.30115
$3.0115
100
$0.15941
$15.941
500
$0.10488
$52.44
1000
$0.071326
$71.326
2000
$0.064334
$128.668
5000
$0.055936
$279.68
请发送询价,我们将立即回复。

| Bidirectional Channels | 1 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TJ) |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 8A (8/20µs) |
| Applications | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency | 10pF @ 1MHz |
| Voltage - Breakdown (Min) | 5.5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Power - Peak Pulse | 100W |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | DFN1006-2L |
| Series | BUSSMANN |
| Type | Zener |
| Package / Case | 0402 (1006 Metric) |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 13V |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 5V (Max) |
| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Power Line Protection | No |