STP19NM50N
STMicroelectronics
型号:
STP19NM50N
封装:
TO-220
描述:
MOSFET N-CH 500V 14A TO220AB
库存 : 988
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1000 pF @ 50 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 34 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Rds On (Max) @ Id, Vgs 250mOhm @ 7A, 10V
Product Status Active
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Supplier Device Package TO-220
Drain to Source Voltage (Vdss) 500 V
Power Dissipation (Max) 110W (Tc)
Series MDmesh™ II
Package / Case TO-220-3
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 14A (Tc)
Mfr STMicroelectronics
Vgs (Max) ±25V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V