STP310N10F7
STMicroelectronics
型号:
STP310N10F7
封装:
TO-220
描述:
MOSFET N CH 100V 180A TO-220
库存 : 899
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 12800 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 180 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Rds On (Max) @ Id, Vgs 2.7mOhm @ 60A, 10V
Product Status Active
Vgs(th) (Max) @ Id 3.8V @ 250µA
Supplier Device Package TO-220
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Power Dissipation (Max) 315W (Tc)
Series DeepGATE™, STripFET™ VII
Package / Case TO-220-3
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 180A (Tc)
Mfr STMicroelectronics
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V