STMicroelectronics
型号:
STPS1170AF
封装:
SMAflat
批次:
-
描述:
DIODE SCHOTTKY 170V 1A SMAFLAT
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.4085
$0.4085
10
$0.3515
$3.515
100
$0.262485
$26.2485
500
$0.206245
$103.1225
1000
$0.159382
$159.382
2000
$0.145322
$290.644
5000
$0.135936
$679.68
请发送询价,我们将立即回复。

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SMAflat |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1.5 µA @ 170 V |
| Series | ECOPACK® |
| Package / Case | DO-214AC, SMA Flat Leads |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 890 mV @ 2 A |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 170 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Average Rectified (Io) | 1A |
| Operating Temperature - Junction | -65°C ~ 150°C |
| Base Product Number | STPS1170 |