STPS1170AF
STMicroelectronics
型号:
STPS1170AF
封装:
SMAflat
描述:
DIODE SCHOTTKY 170V 1A SMAFLAT
库存 : 4385
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SMAflat
Current - Reverse Leakage @ Vr 1.5 µA @ 170 V
Series ECOPACK®
Package / Case DO-214AC, SMA Flat Leads
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 890 mV @ 2 A
Mfr STMicroelectronics
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 170 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) 1A
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 150°C