STMicroelectronics
型号:
STPS140A
封装:
SMA (DO-214AC)
批次:
-
描述:
DIODE SCHOTTKY 40V 1A SMA
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.4085
$0.4085
10
$0.3306
$3.306
100
$0.22496
$22.496
500
$0.168739
$84.3695
1000
$0.126559
$126.559
2000
$0.116014
$232.028
请发送询价,我们将立即回复。

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SMA (DO-214AC) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 12 µA @ 40 V |
| Series | - |
| Package / Case | DO-214AC, SMA |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 550 mV @ 1 A |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 40 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Average Rectified (Io) | 1A |
| Operating Temperature - Junction | 150°C (Max) |
| Base Product Number | STPS140 |