STPS15SM80CFP
STMicroelectronics
型号:
STPS15SM80CFP
封装:
TO-220AB Full-Pak
描述:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 80V TO220FP
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-220AB Full-Pak
Current - Reverse Leakage @ Vr 20 µA @ 80 V
Series -
Package / Case TO-220-3 Full Pack
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 780 mV @ 7.5 A
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Mfr STMicroelectronics
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 80 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 7.5A
Operating Temperature - Junction 175°C (Max)