STPS30H100CTN
STMicroelectronics
型号:
STPS30H100CTN
封装:
TO-220AB Narrow Leads
描述:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO220
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-220AB Narrow Leads
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 100 V
Series -
Package / Case TO-220-3
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 800 mV @ 15 A
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Mfr STMicroelectronics
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 15A
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 175°C