STMicroelectronics
型号:
STPS41H100CT
封装:
TO-220
批次:
-
描述:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO220
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$2.09
$2.09
10
$1.8753
$18.753
100
$1.506985
$150.6985
500
$1.238154
$619.077
1000
$1.025905
$1025.905
2000
$0.955149
$1910.298
5000
$0.919771
$4598.855
10000
$0.887737
$8877.37
请发送询价,我们将立即回复。

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10 µA @ 100 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 800 mV @ 20 A |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100 V |
| Package | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 20A |
| Operating Temperature - Junction | 175°C (Max) |
| Base Product Number | STPS41 |