STMicroelectronics
型号:
STPS8L30B
封装:
DPAK
批次:
-
描述:
DIODE SCHOTTKY 30V 8A DPAK
购买数量:
递送:

付款:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | DPAK |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1 mA @ 30 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 490 mV @ 8 A |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 30 V |
| Package | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) | 8A |
| Operating Temperature - Junction | 150°C (Max) |
| Base Product Number | STPS8L |