STPS8L30BY-TR
STMicroelectronics
型号:
STPS8L30BY-TR
封装:
DPAK
描述:
DIODE SCHOTTKY 30V 8A DPAK
库存 : 1475
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DPAK
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 mA @ 30 V
Series -
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 490 mV @ 8 A
Mfr STMicroelectronics
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) 8A
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C