STMicroelectronics
型号:
STPSC10H065BY-TR
封装:
DPAK
批次:
-
描述:
DIODE SIL CARBIDE 650V 10A DPAK
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$3.7905
$3.7905
10
$3.1863
$31.863
100
$2.57792
$257.792
500
$2.291457
$1145.7285
1000
$1.962054
$1962.054
请发送询价,我们将立即回复。

| Speed | No Recovery Time > 500mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 0 ns |
| Capacitance @ Vr, F | 480pF @ 0V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | DPAK |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100 µA @ 650 V |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Package / Case | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |
| Technology | SiC (Silicon Carbide) Schottky |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 650 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Average Rectified (Io) | 10A |
| Operating Temperature - Junction | -40°C ~ 175°C |
| Base Product Number | STPSC10 |