首页 / 单二极管 / STPSC10H065BY-TR
minImg
STPSC10H065BY-TR
STMicroelectronics
型号:
STPSC10H065BY-TR
封装:
DPAK
描述:
DIODE SIL CARBIDE 650V 10A DPAK
库存 : 4800
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Speed No Recovery Time > 500mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 0 ns
Capacitance @ Vr, F 480pF @ 0V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DPAK
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 650 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Technology SiC (Silicon Carbide) Schottky
Mfr STMicroelectronics
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 650 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) 10A
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 175°C