STPSC20H12DY
STMicroelectronics
型号:
STPSC20H12DY
封装:
TO-220AC
描述:
DIODE SIL CARB 1.2KV 20A TO220AC
库存 : 980
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Speed No Recovery Time > 500mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 0 ns
Capacitance @ Vr, F 1650pF @ 0V, 1MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-220AC
Current - Reverse Leakage @ Vr 120 µA @ 1200 V
Series Automotive, AEC-Q101, ECOPACK®2
Package / Case TO-220-2
Technology SiC (Silicon Carbide) Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 20 A
Mfr STMicroelectronics
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1200 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) 20A
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 175°C