Eaton - Electronics Division
型号:
STS232050U152
封装:
SOT-23
批次:
-
描述:
TVS DIODE 5VWM 16.7VC SOT23
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.456
$0.456
10
$0.34105
$3.4105
100
$0.212515
$21.2515
500
$0.145388
$72.694
1000
$0.111844
$111.844
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TJ) |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 18A (8/20µs) |
| Applications | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency | - |
| Voltage - Breakdown (Min) | 6V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Power - Peak Pulse | 350W |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOT-23 |
| Series | BUSSMANN |
| Type | Zener |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 16.7V |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 5V (Max) |
| Unidirectional Channels | 2 |
| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Power Line Protection | No |