STMicroelectronics
型号:
STTH12S06FP
封装:
TO-220FPAC
批次:
-
描述:
DIODE GP 600V 12A TO220FPAC
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$2.2325
$2.2325
10
$2.00165
$20.0165
100
$1.60911
$160.911
500
$1.322039
$661.0195
1000
$1.095407
$1095.407
2000
$1.019863
$2039.726
5000
$0.982091
$4910.455
10000
$0.947882
$9478.82
请发送询价,我们将立即回复。

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 21 ns |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220FPAC |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 30 µA @ 600 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-2 Full Pack, Isolated Tab |
| Technology | Standard |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 3.4 V @ 12 A |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 600 V |
| Package | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) | 12A |
| Operating Temperature - Junction | 175°C (Max) |
| Base Product Number | STTH12 |