STMicroelectronics
型号:
STTH16R04CG-TR
封装:
D2PAK
批次:
-
描述:
DIODE ARRAY GP 400V 8A D2PAK
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$2.0235
$2.0235
10
$1.81545
$18.1545
100
$1.45939
$145.939
500
$1.199033
$599.5165
请发送询价,我们将立即回复。

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 50 ns |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | D2PAK |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10 µA @ 400 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB |
| Technology | Standard |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.5 V @ 8 A |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 400 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 8A |
| Operating Temperature - Junction | -40°C ~ 175°C |
| Base Product Number | STTH16 |