STMicroelectronics
型号:
STTH1L06U
封装:
SMB
批次:
-
描述:
DIODE GEN PURP 600V 1A SMB
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.532
$0.532
10
$0.45885
$4.5885
100
$0.34257
$34.257
500
$0.269173
$134.5865
1000
$0.207993
$207.993
请发送询价,我们将立即回复。

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 80 ns |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SMB |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1 µA @ 600 V |
| Series | - |
| Package / Case | DO-214AA, SMB |
| Technology | Standard |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.3 V @ 1 A |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 600 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Average Rectified (Io) | 1A |
| Operating Temperature - Junction | 175°C (Max) |
| Base Product Number | STTH1 |