STMicroelectronics
型号:
STTH3012W
封装:
DO-247
批次:
-
描述:
DIODE GEN PURP 1.2KV 30A DO247
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$3.8855
$3.8855
10
$3.4865
$34.865
100
$2.856365
$285.6365
500
$2.431544
$1215.772
1000
$2.050698
$2050.698
2000
$1.948165
$3896.33
5000
$1.87492
$9374.6
请发送询价,我们将立即回复。

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 115 ns |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | DO-247 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 20 µA @ 1200 V |
| Series | - |
| Package / Case | DO-247-2 (Straight Leads) |
| Technology | Standard |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 2.25 V @ 30 A |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 1200 V |
| Package | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) | 30A |
| Operating Temperature - Junction | 175°C (Max) |
| Base Product Number | STTH3012 |