STMicroelectronics
型号:
STTH810D
封装:
TO-220AC
批次:
-
描述:
DIODE GEN PURP 1KV 8A TO220AC
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$2.3275
$2.3275
10
$2.0881
$20.881
100
$1.678365
$167.8365
500
$1.378963
$689.4815
1000
$1.142565
$1142.565
2000
$1.063772
$2127.544
5000
$1.024366
$5121.83
请发送询价,我们将立即回复。

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 85 ns |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220AC |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5 µA @ 1000 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-2 |
| Technology | Standard |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 2 V @ 8 A |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 1000 V |
| Package | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) | 8A |
| Operating Temperature - Junction | 175°C (Max) |
| Base Product Number | STTH810 |