STMicroelectronics
型号:
STW35N60DM2
封装:
TO-247-3
批次:
-
描述:
MOSFET N-CH 600V 28A TO247
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$6.479
$6.479
10
$5.85105
$58.5105
100
$4.843765
$484.3765
500
$4.217886
$2108.943
1000
$3.67364
$3673.64
2000
$3.537582
$7075.164
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| FET Feature | - |
| FET Type | N-Channel |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 2400 pF @ 100 V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 54 nC @ 10 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 110mOhm @ 14A, 10V |
| Product Status | Active |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 5V @ 250µA |
| Supplier Device Package | TO-247-3 |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 600 V |
| Power Dissipation (Max) | 210W (Tc) |
| Series | MDmesh™ DM2 |
| Package / Case | TO-247-3 |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 28A (Tc) |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Vgs (Max) | ±25V |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) | 10V |
| Package | Tube |
| Base Product Number | STW35 |