Kycon, Inc.
型号:
STX-3100-3C
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
STEREO JACK 3.5 MM SW THREADED 3
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.786
$1.786
10
$1.55135
$15.5135
25
$1.48542
$37.1355
50
$1.45236
$72.618
100
$1.38624
$138.624
250
$1.254266
$313.5665
500
$1.155238
$577.619
1000
$0.990204
$990.204
2500
$0.924188
$2310.47
请发送询价,我们将立即回复。

| Cable Opening | - |
| Contact Material - Plating | Nickel, Tin |
| Housing Material | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Body Color | Silver, Black |
| Panel Hole Size | - |
| Current Rating (Amps) | 3 A |
| Voltage - Rated | 24VDC |
| Gender | Female |
| Product Status | Active |
| Internal Switch(s) | Does Not Contain Switch |
| Signal Lines | Stereo (3 Conductor, TRS) |
| Includes | - |
| Industry Recognized Mating Diameter | 3.50mm (0.141", 1/8", Mini Plug) - Headphone |
| Connector Type | Phone Jack |
| Mfr | Kycon, Inc. |
| Contact Material | Brass, Phosphor Bronze |
| Features | Board Guide, Thread Lock |
| Mating Length/Depth | - |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Number of Positions/Contacts | 3 Conductors, 3 Contacts |
| Termination | Kinked Pin |
| Shielding | Unshielded |
| Thread Size | M6 |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Actual Diameter | 0.142" (3.60mm) |
| Series | STX-3100 |
| Body Material | Brass |
| Insulation Color | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | STX |