Kycon, Inc.
型号:
STX-35331-4N-TR
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN JACK STEREO 3.5MM SMD R/A
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.634
$1.634
10
$1.4231
$14.231
25
$1.3623
$34.0575
50
$1.3319
$66.595
100
$1.27148
$127.148
250
$1.150336
$287.584
500
$1.059535
$529.7675
请发送询价,我们将立即回复。

| Cable Opening | - |
| Contact Material - Plating | Silver |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Body Color | Black |
| Panel Hole Size | - |
| Current Rating (Amps) | 300 mA |
| Voltage - Rated | 16VDC |
| Gender | Female |
| Product Status | Obsolete |
| Internal Switch(s) | Does Not Contain Switch |
| Signal Lines | Stereo (4 Conductor, TRRS) |
| Includes | - |
| Industry Recognized Mating Diameter | 3.50mm (0.141", 1/8", Mini Plug) - Headphone |
| Connector Type | Phone Jack |
| Mfr | Kycon, Inc. |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Features | Board Guide |
| Mating Length/Depth | - |
| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
| Number of Positions/Contacts | 4 Conductors, 4 Contacts |
| Termination | Solder |
| Shielding | Unshielded |
| Thread Size | - |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Actual Diameter | 0.142" (3.60mm) |
| Series | STX-35331 |
| Body Material | - |
| Insulation Color | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | STX |