STY140NS10
STMicroelectronics
型号:
STY140NS10
封装:
MAX247™
描述:
MOSFET N-CH 100V 140A MAX247
库存 : 2
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 12600 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 600 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Rds On (Max) @ Id, Vgs 11mOhm @ 70A, 10V
Product Status Obsolete
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Supplier Device Package MAX247™
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Power Dissipation (Max) 450W (Tc)
Series MESH OVERLAY™
Package / Case TO-247-3
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 140A (Tc)
Mfr STMicroelectronics
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V