首页 / 单 FET,MOSFET / SUD50P04-40P-T4-E3
minImg
SUD50P04-40P-T4-E3
Vishay Siliconix
型号:
SUD50P04-40P-T4-E3
描述:
MOSFET P-CH 40V 6A/8A TO252
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type P-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1555 pF @ 20 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 60 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Rds On (Max) @ Id, Vgs 40mOhm @ 5A, 10V
Product Status Obsolete
Vgs(th) (Max) @ Id 2.7V @ 250µA
Supplier Device Package TO-252AA
Drain to Source Voltage (Vdss) 40 V
Power Dissipation (Max) 2.4W (Ta), 24W (Tc)
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 6A (Ta), 8A (Tc)
Mfr Vishay Siliconix
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V