首页 / 压敏电阻,MOV / SVMH2016KA231PT101
minImg
SVMH2016KA231PT101
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
型号:
SVMH2016KA231PT101
描述:
VARISTOR 396V 100A 0806
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 324 V
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 360 V
Varistor Voltage (Max) 396 V
Series SVMH
Package / Case 0806 (2016 Metric)
Energy 0.36J
Maximum AC Volts 230 V
Mfr Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Features -
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 300 V
Current - Surge 100 A