SWI10-5-E-P6
CUI Inc.
型号:
SWI10-5-E-P6
品牌:
CUI Inc.
描述:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 10W
用户指南
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Fixed Blade
Applications ITE (Commercial)
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency CB Scheme, IEC
Input Connector CEE 7/16
Size / Dimension 2.72" L x 1.13" W x 3.06" H (69.0mm x 28.8mm x 77.7mm)
Product Status Obsolete
Weight 0.212 lb (96.16 g)
Current - Output (Max) 2A
Series SWI10-E (10W)
Power (Watts) 10 W
No Load Power Consumption 75mW (Max)
Cord Length 59" (1.50m)
Region Utilized Europe
Efficiency Level VI, CoC Tier 2
Voltage - Output 5V
Standard Number 60950-1
Mfr CUI Inc.
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC