SWM30-48-EV-P5
CUI Inc.
型号:
SWM30-48-EV-P5
品牌:
CUI Inc.
描述:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 48V 30W
用户指南
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Fixed Blade
Applications Medical
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency CB Scheme, CSA, EN, FCC, IEC, UL
Input Connector CEE 7/16
Size / Dimension 2.99" L x 1.69" W x 1.16" H (75.9mm x 42.9mm x 29.5mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 620mA
Series SWM30-E (30W)
Power (Watts) 30 W
No Load Power Consumption 75mW (Max)
Cord Length 47.2" (1.20m)
Region Utilized Europe
Efficiency Level VI, CoC Tier 2
Voltage - Output 48V
Standard Number C22.2 No. 60601-1; 55024; 55032 Class B; 60601-1; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3
Mfr CUI Inc.
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC