首页 / 固定电感器 / SWPA252012S330MT
minImg
SWPA252012S330MT
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
型号:
SWPA252012S330MT
描述:
FIXED IND 33UH 540MA 2.364OHM SM
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 330mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 540 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.364Ohm Max
Series SWPA
Inductance 33 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 12MHz