首页 / 固定电感器 / SWPA252012SR47NT
minImg
SWPA252012SR47NT
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
型号:
SWPA252012SR47NT
封装:
1008
描述:
FIXED IND 470NH 2.15A 61MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 3.82A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 2.15 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1008
Ratings -
DC Resistance (DCR) 61mOhm Max
Series SWPA
Inductance 470 nH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 160MHz