STMicroelectronics
型号:
T1610T-8T
封装:
TO-220
批次:
-
描述:
TRIAC 800V 16A 10MA TO-220AB
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.7575
$1.7575
10
$1.5789
$15.789
100
$1.26939
$126.939
500
$1.042891
$521.4455
1000
$0.86412
$864.12
2000
$0.804526
$1609.052
5000
$0.774725
$3873.625
10000
$0.747736
$7477.36
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Current - Hold (Ih) (Max) | 15 mA |
| Configuration | Single |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 10 mA |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 1.3 V |
| Triac Type | Logic - Sensitive Gate |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220 |
| Voltage - Off State | 800 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Package | Tube |
| Base Product Number | T1610 |
| Current - On State (It (RMS)) (Max) | 16 A |
| Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) | 120A, 126A |