T1620010
Red Lion Controls
型号:
T1620010
描述:
CONTROL TEMP VOLT OUT 24V 18-36V
用户指南
Operating Temperature 0°C ~ 50°C
Display Characters - Height 0.299" (7.60mm), 0.200" (5.10mm)
Ingress Protection IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Output Type Voltage (External SSR)
Termination Style Screw Terminal
Control Method On/Off, Proportional (PID)
Panel Cutout Dimensions Square - 45.00mm x 45.00mm
Number of Characters Per Row 4, 4
Communications -
Mounting Type Panel Mount
Product Status Obsolete
Weight 0.395 lb (179.17 g)
Series T16
Type Temperature Controller (RTD, Type B, C, E, J, K, N, R, S, T)
Display Type LCD - Dual Color Characters, Backlight
Voltage - Supply 24VAC, 18 ~ 36VDC
Mfr Red Lion Controls
Input Range -200°C ~ 2315°C