T38518-20-0
Curtis Industries
型号:
T38518-20-0
描述:
CONN BARRIER STRP 20CIRC 0.375"
用户指南
Operating Temperature 105°C
Number of Rows 1
Barrier Type 2 Wall (Dual)
Voltage Rating 300V
Top Termination Screws with Captive Plate
Color -
Current Rating (Amps) 20A
Terminal Screw Material -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Mounting Type Chassis, Panel; Through Hole
Product Status Active
Wire Gauge 12-22 AWG
Bottom Termination PC Pin, Insulated
Series 38000
Terminal Screw Finish -
Mfr Curtis Industries
Pitch 0.375" (9.53mm)